Dvanásť slávnych bratov( detská rozhl. relácia)

Autor: Alžbeta Čelešová | 28.4.2014 o 18:54 | (upravené 28.4.2014 o 23:09) Karma článku: 2,52 | Prečítané:  296x

Niečo pre mamičky a ich najmenších:)   Autorský vstup                                                              „ Ahoj, ahoj, vítam vás všetkých na   dnešnej prehliadke svetom. Volám sa zemeguľa a dnes sa spolu vyberieme na návštevu k tým najštedrejším   a najznámejším bratom? Nepoznáte ich, stretávame sa s nimi deň, čo deň a aj keď sa na nich niekedy hneváme, vždy ich radi privítame.

 

 

 

Pokyny                                                                                                Text

 

 

 

Znelka( uvádzajúca) (5 s.)                                          „ Január na scénu!"

 

Január                                                                         „ Ho, ho, ho, kde som sa to dnes dostal?"

„ Kto sa ma to opovažuje vyrušiť z môjho spánku?"

„ Ale, keďže som už hore, predstavím sa vám, moje meno je Január a som zo všetkých bratov najobľúbenejší. Nielenže ponúkam zimné radovánky, ale v môj prvý deň štartujem odznova. Pripomínam všetkých, že som o rok starší. Aj keď počas svojho kraľovania zväčša oddychujem, mojou úlohou je pripraviť všetkých ľudí na to, čo ich bude počas obdobia mojich bratov čakať."

 

Pani zemeguľa                                                            „ Veru, Január, pekne si sa nám predstavil, som si istá, že deťom bude u teba na prehliadke dobre a že im predstavíš všetky svoje zákutia a aj tie zlé, musia predsa vedieť ako zdolajú i prekážky, ktoré občas prinášaš".

 

Január                                                                         „ Rozkaz!"

 

 

Február                                                                       „ No, keďže ma nikto nepredstavil, však počkaj zemeguľa ( humorne), ostáva to na mne."

„ Môj starší brat Január si myslí, že všetko vie a že je pre všetkých najdôležitejší, pravda je ale taká, že so mnou sa ľudia oveľa viac zasmejú."

„ Som pre nich taký experiment, nikdy nevedia, čo odo mňa môžu čakať, dokonca počas každého štvrtého roka prinášam o jeden deň viac, inak ich mám len 28, čo je najkratšia doba zo všetkých bratoch, avšak ja si ju vždy užívam."

 

Pani Zemeguľa                                                           „ Prepáč február, tvoj brat ma trošku unavil, za odmenu ti prinesiem počas tvojho kraľovania veľa snehu a príjemnú atmosféru, ktorou sa tak rád pýšiš."

„ Vedľa mňa už však sedí Marec."

„ Povieš deťom, čo im ponúkaš?"

 

Marec                                                                         „ Bez problémov, deti by mali vedieť moje

plusy i mínusy. Keďže Február svoje obdobie končí zväčša skôr, beriem svoju úlohu veľmi zodpovedne. Snažím sa usmerňovať všetky deti pri písaní úloh a keďže už prinášam i teplejšie počasie, deti sa na mňa príliš nehnevajú, zodpovednosť mám proste v sebe."

„ Mám rád kvety, ktoré sem tam ľuďom prinesiem a môj obľúbený šport je korčuľovanie."

 

Pani zemeguľa                                                          „ Ako to je pre Marca už známe, svoju                                                                                úlohu si splnil dokonale."

 

 

Apríl                                                                             „ Tak a konečne ste zavítali ku mne, u mňa sa vám naozaj bude páčiť, nielenže vám prinesiem teplé lúče, rád sa prizerám ako po mojich bratoch predo mnou ľudia začínajú športovať a oveľa viac sa usmievajú, pretože prinášam veľa dobrej nálady a som taktiež zábavný."

„ Spríjemňujem svojim hosťom ich pobyt natoľko, že odo mňa len ťažko odchádzajú."

 

Máj                                                                              „ Ale no, zase musím niekomu pripomínať aký skvelý som, tak dobre."" Prepáčte deti, že nie som ako Marec, samoľúbosť mám proste v povahe."

„ Nielenže som spomedzi mojich bratov Marca a Apríla najteplejší, prinášam mnoho skvelých zážitkov a skoro nikdy sa so mnou nebudete nudiť. Rád si pochutnávam na sladkých čerešniach, ktorých mám ako maku. Sem tam navštívim svojho brata Marca a spravíme si spolu kamilkový čaj. Najviac sa však prizerám, ako sa v môj prvý deň ľudia majú akosi viac radi, určite to je tým, že som taký úžasný."

 

Pani zemeguľa                                                            „ No, ale bratia sa nám tu predbehujú jeden cez druhého, ja som, ale zvedavá, čo nám o sebe prezradia jún a júl."

„ Kde ste?"

 

Jún a Júl                                                                     „ Tu sme tu, ospravedlňujeme sa za meškanie, ale júlu, to ako vždy trvá."

Júl: „ Ale nehovor, a ktože sa to ešte upravoval pred zrkadlom.?"

Jún a júl                                                                       Jún: „ Neprezrádzaj tajomstvo môjho pôvabu!"

Jún: „ Začnem prvý, moje meno je Jún a keďže si ma deti často pletú s mojim bratom- dvojičkou Júlom, obaja sme rozdielny. Ja deti pripravujem na krásne, ale i ťažké obdobie, keďže mám, ale rád výzvy, obyčajne ich ľahko zdolám. Som ešte teplejší ako Máj a milujem letné večery, kedy je ešte stále teplo."

Júl: „ Ok, priznávam, jún si plní svoju funkciu veľmi dobre, ja som však, ešte horúcejší, rád sa kúpem v jazere a o skokoch do vody ani nehovorím. Každý rok sa snažím všetkých upozorniť, že nech sa predo mnou chránia, nuž mám aj nežiaduce účinky. Pozor na slnko, priatelia, niekedy vie byť veľmi nepriateľske."

 

August                                                                         „ Ja budem krátky, od mojich starších bratov sa veľmi nelíšim. „ Spolu tvoríme leto, ľudia nás milujú, aj keď niekedy nás majú dosť, preto občas požiadame zemeguľu o ľahký dážď a ľudia si potom znova želajú nás."

 

Pani zemeguľa                                                            „ To je pravda, že Augustu a našim dvojičkám musím veľmi pomáhať, aby na nich ľudia nespomínali zle."

„ Neviem, ako vy, ja milujem September."

 

September                                                                  „ O ďakujem za vrelé privítanie, vážim si to. Na pochvaly nie som príliš zvyknutý. Aj keď má deti nemajú príliš v láske, keďže s mojim príchodom im začína škola  a povinnosti. Ja sa im snažím ku začiatku tohto obdobia pridať pár tých slnečných lúčov. Inak ma skoro vždy nájdete v lese. Mojom obľubou sú hríby smrekové a vychutnávam si turistiku."

 

 

Október                                                                       „ Ahojte deti, moje meno je Október a zo všetkých bratov som ten najmenej predvídateľný. Ťažko sa rozhodujem, preto nikdy neviem ako sa ráno obliecť. Niekedy mi je aj zima, ale o tom vás svoje povie November."

 

Pani zemeguľa                                                            „ Dnes si stručný Október, pamätám si ťa zhovorčivejšieho, nuž, ale pripomenul si mi, že mi na našej dnešnej prehliadke zostáva predstaviť dvoch posledných bratov.

Znelka( oznamujúca odpočítavanie) 5 s.

 

November                                                                   „ Ahoooj, milé deti, ( kašlanie), prepáčte, ale znova som chorý. Nezabudnite, že ak ma chcete úspešne zvládnuť, potrebujete sa teplo obliecť a poriadnu dávku energie. Odporúčam vám pravidelný spánok a nezabudnite na čiapku, počas mojich dňoch vám veľmi pomôže."

 

December                                                                   „ Ale som sa načakal. Deti, mňa budete milovať, mám, síce podobné podmienky ako November, ale na  mňa len tak ľahko nezabudnete. Ako každý rok sa schádzam zo všetkými bratmi  a rozprávame sa o celom roku. Staviame snehuliakov a každý z nás dostane darček, ktorý nám pripomína, že každý jeden z nás je odlišný a zaujímavý. Dovidenia o rok, priatelia!

 

 

Pani zemeguľa                                                            „ December to nemohol ukončiť lepšie. Mňa by, ale zaujímalo, ktorý mesiac, máte, najradšej. O tom sa porozprávame nabudúce." Dovidenia deti!

Pesnička 1 min.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Smrť blízkeho majú platiť poisťovne, rozhodol súd. Tie nesúhlasia

Spor, či majú poisťovne platiť blízkym bolestné, sa na Slovensku vlečie už desať rokov.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?